Byli jsme u toho – I. Škodějov

V sobotu 17. června 2017 jsme vyrazili na celocírkevní pouť do Škodějova, pořádanou u příležitosti 90. výročí úmrtí prvního patriarchy Dr. Karla Farského.

Pod strání u místa jeho rodiště byla vybudována nová lesní kaple, poskytující důstojný prostor pro konání církevních akcí i pro meditace a modlitby jednotlivých poutníků. Kaple byla v tento den „uvedena do provozu“ společnou modlitbou biskupského sboru.

K bohoslužbám při pouti se přes studené horské povětří sešlo na 250 poutníků ze všech koutů naší vlasti. Při bohoslužbách vystoupil pěvecký soubor Jizerka.

Stavbu, stojící na místě Farského rodného domku chce církev v následujících letech přebudovat na ubytovnu se zázemím pro poutníky s možností pořádat zde tábory a jiné akce.

Program dne pokračoval odpoledne ve sboru ve Vysokém nad Jizerou, kde jsme se od místního faráře Vladimíra Hraby dověděli zajímavé informace o vztahu Dr. Karla Farského a významného prvorepublikového politika Dr. Karla Kramáře.

Vystoupení písničkáře Jaroslava Hutky a jeho písně nejen na duchovní téma nás dovedly ke vzpomínkám na mládí, které jsme prožívali v neutěšených poměrech totalitního režimu. Svým osobitým humorem nám ale i dnes dodal potřebnou dávku optimismu a naděje.

Na jinou strunu nás naladil Tomáš Kočko se svou skupinou. Folklórní moravské písničky zpracované do rockového aranžmá si všechny účastníky bez rozdílu věku podmanily citovým nábojem a temperamentním provedením.

Při závěrečném požehnání na cestu jsme děkovali za nádherný den, prožitý s církví v Boží blízkosti.

Komentáře jsou zakázány.